Sport a výlety

Cyklovýlety

Když přijde jaro a rozkvetou louky, mohou za krásami přírody vyrazit hosté i na kolech. V okolí pensionu je široká síť lesních cest pro kola horská i trekingová a velké množství nově opravených silnic a silniček vhodných pro svižnou jízdu na silničních kolech. Byla by škoda takové podmínky nevyužít, neboť jak říká klasik: „Nejkrásnější pohled na svět, je ze sedla jízdního kola.“

Turistika

Drahanská vrchovina nabízí velké množství značených turistických tras různé délky a stupně obtížnosti, s možností navštívit skalní útvary v nedalekém Moravském krasu, popřípadě komplex Punkevních jeskyní a propast Macocha, stejně tak i výlet k pramenu řeky Hané. Tipy na výlet: Hrad Vícov, Hrad Starý Plumlov, Smilův hrad.  Rodinná ekofarma v Otinovsi:
https://www.ekofarmaparilovi.cz/

Běžecké lyžování

Přímo od pensionu je za příznivých sněhových podmínek strojově upravováno několik desítek kilometrů lyžařských běžkařských stop. Více zde.

Dětský vlek

Dětský lyžařský vlek je skvělé místo pro malé lyžaře, kde si mohou bezpečně užít radost z lyžování a zároveň si osvojit návyky důležité pro pohyb na velkých sjezdovkách.

Nordic walking

Rozmanitý ráz okolní krajiny je jako stvořený pro všechny, kdo si oblíbili chůzi se sprotovními holemi. V okolí se nachází velké množství značených turistických tras s různou délkou i obtížností.

Sportovní střelba

4km od pensionu se nachází moderní střelnice. Pro naše hosty máme vyjednány speciální nabídky zajímavé jak pro jednotlivce, tak pro kolektivy. Více o střelnici na Strelnicedrahany.cz.

Půjčujeme běžecké lyže a hole Nordic Walking

V pensionu Lada jsou sportovci srdečně vítáni. Pro ty, kteří by si rádi zasportovali a nejsou patřičně vybaveni, je určena půjčovna Veus ve Vyškově. V zimním období jsou zájemcům k dispozici lyžařské sety. Půjčovna disponuje deseti páry běžeckých lyží, bot a holí. Když přijde jaro a rozkvetou louky, mohou za krásami přírody vyrazit hosté nejen na kolech, ale i pěšky. Pro milovníky turistiky a svižných vycházek nádhernou přírodou máme připravenu půjčovnu holí Nordic Walking.

 

Tipy na výlety

Zámek Plumlov, 15 km

Zámek v Plumlově, dominanta obce a širokého okolí, byl postaven v manýristickém stylu v letech 1680-1688 vedle původního plumlovského hradu.

Moravský kras, 15 km

Moravský kras je největší a nejlépe vyvinutá krasová oblast s nejširším spektrem krasových jevů v České republice. Nacházejí se zde všechny krasové útvary s výjimkou poljí.

Pramen Punkvy, 10 km

Punkva je ponorná řeka v okrese Blansko v České republice. Je dlouhá 29 km a je nejdelším podzemním vodním tokem v České republice.